Informaatikaõpetaja erialastipendium
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse rahastatava erialastipendiumi eesmärk on motiveerida üliõpilasi õppima õppekavadel, kus saab omandada informaatikaõpetaja eriala.
Erialastipendiumi saab alates immatrikuleerimise õppeaasta esimesest semestrist taotleda üliõpilane,
... kes on Eesti kodanik või viibib Eestis pikaajalise elaniku või tähtajalise elamisloa alusel või alalise või tähtajalise elamisõiguse alusel või viibib Eestis viisa alusel või viisavabalt, kui välisriigiga on sõlmitud leping viisavaba liikumise kohta või välisriigi kodanike suhtes on viisanõudest loobutud, ning on esitanud taotluse õppimiseks tähtajalise elamisloa saamiseks,
... kes õpib täiskoormusega ning ei ole ületanud õppekava nominaalkestvust,
... kes ei ole akadeemilisel puhkusel,
... kes on täitnud õppekava läbitud õppeaja kohta täies mahus (kumulatiivselt vähemalt 30 EAP semestris) või on esimese semestri üliõpilane,
... kes õpib matemaatika- ja informaatikaõpetaja, põhikooli mitme aine õpetaja või õpetajahariduse magistriõppekaval ning kui ta on valinud õppekavast informaatikaõpetaja eriala ja alustanud selle õpinguid
Õppekava täitmise mahtu loetakse õppekava kontekstis, st õppekavast valitud moodulite ja ainete suhtes. Õppekava kontekstis tähendab, et maht ei kujune õppetöö tulemuste lehel olevast mahust, vaid õppetöö tulemused õppekava kontekstis olevast mahust. Vabaaineid võetakse arvesse vabaainete mooduli mahu ulatuses. Õppekava täitmise mahtu arvestatakse kandideerimise semestri algusele eelneva päeva seisuga. Arvesse läheb eksami või arvestuse toimumise kuupäev. VÕTA otsuse alusel arvestatud õpitulemusi arvestatakse VÕTA otsuse tegemise semestril ja õppeplaani alusel arvestatud õpitulemusi nende esitamise semestril.
Erialastipendiumi suurus on 300 eurot kuus, taotleda on võimalik järgmistel õppekavadel, kui õppekavast on valitud informaatikaõpetaja eriala:
- matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõpe
- põhikooli mitme aine õpetaja magistirõpe
- õpetajahariduse magistriõpe
Erialastipendium määratakse kaks korda õppeaastas: sügissemestriks (september kuni jaanuar) ja kevadsemestriks (veebruar kuni juuni). Taotlus toetuse saamiseks tuleb esitada ÕISi kaudu iga semestri alguses:
sügissemestril ajavahemikul 1. september kuni 30. september
kevadsemestril ajavahemikul 1. veebruar kuni 29. veebruar.
Stipendiumi määrab loodus- ja täppisteaduste valdkonna õppeprodekaan, kes võib paremusjärjestuse koostamiseks moodustada stipendiumikomisjoni. Paremusjärjestus koostatakse ühiselt üle kõigi kolme õppekava. Stipendium määratakse Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ja ülikooli vahel sõlmitud lepinguga eraldatud fondi mahus (kümnele üliõpilasele).
Esimese semestri erialastipendium määratakse ülikooli kandideerimise paremusjärjestuse alusel, käesoleval aastal sisseastunud üliõpilastel tuleb esitleda taotlus.
Teistel semestritel koostatakse pingerida lähtudes taotleja eelmise semestri kaalutud keskmisest hindest üle kõigi õpitulemuste. Võrdse kaalutud keskmise hinde korral eelistatakse:
- taotlejat, kellel on kogu õppeaja kõigi õpitulemuste arvestuses kõrgem kaalutud keskmine hinne,
- taotlejat, kellel on kumulatiivselt õppekava täidetud suuremas mahus,
- taotlejat, kellel on kogu õppeaja jooksul vähem negatiivseid õpitulemusi,
- taotlejat, kes on saavutanud oma erialal silmapaistvaid tulemusi, osalenud edukalt erialastel võistlustel või konkurssidel või on ühiskondlikult aktiivne. Komisjonil on õigus vajadusel nõuda üliõpilaselt dokumente ja andmeid, mis võimaldavad hinnata üliõpilase silmapaistvaid tulemusi õppevaldkonnas ning ühiskondlikku aktiivsust.
Kui üliõpilasel ei ole eelmisel õpitud semestril eristaval skaalal hinnatud õpitulemusi, arvestatakse paremusjärjestuse koostamisel kogu õppeaja kõigi õpitulemuste kaalutud keskmist hinnet.
Erialastipendium suurusega 300 eurot kuus makstakse igal õppekuul 10. kuupäevaks eelneva õppekuu eest (välja arvatud septembrikuu stipendium, mis makstakse hiljemalt 25. oktoobril ning veebruarikuu stipendium, mis makstakse hiljemalt 25. märtsil). Stipendiumi mitte määramise teavitus saadetakse taotlejatele kevadsemestril 25. märtsil ja sügissemestril 25. oktoobril.
Üliõpilase siirdumisel akadeemilisele puhkusele lõpetatakse erialastipendiumi maksmine, välja arvatud juhul kui üliõpilane täidab õppekava ning on:
- keskmise, raske või sügava puudega
- alla 3-aastase lapse vanem või eestkostja
- alla 16-aastase puudega lapse vanem või eeskostja
- viibib akadeemilisel puhkusel seoses aja- või asendusteenistuse läbimisega.
Üliõpilase eksmatrikuleerimisel lõpetatakse erialastipendiumi maksmine.