Vahetusüliõpilasena väliskõrgkoolis õppimist planeerides tasub silmas pidada, et tegemist on siinsete õpingute osaga. Õpingud TÜ-s ei peatu ja sooritus väliskõrgkoolis mõjutab siinset õppekava täitmist. Välismaal õppimist reguleerivad: õppekorralduseeskirja reeglid välismaal õppimisest ning õppeainete valiku ja nende õppekavasse sobivuse hindamise reeglistik. Nõuded kehtivad läbi programmide, partnerlepingute ja ka omal käel õppima minnes.
Üliõpilase kohustus on teavitada väliskõrgkooli, et õppetulemuste tõend väljastatakse üliõpilasele võimalikult kiiresti pärast eksamite/arvestuste sooritamist tagamaks, et oleks võimalik tulemused õigeaegselt akadeemilisse üksusesse esitada.
TÜ I ja II õppeastme õppekavadesse on planeeritud mobiilsusaken. See ei ole õppekavas eraldiseisev moodul, mis lisandub olemasolevatele, vaid soovitus, millist õppekava moodulit või ainete kogumit, sh praktika, võiks üliõpilane soovi korral sooritada välismaal. Seega nimetatakse mobiilsusaknaks õppekava osa, mida on soovitav läbida väliskõrgkoolis ja mis on planeeritud viisil, et TÜ-s välisõpingute tõttu õpingud ei pikeneks.
Õppekavad on oma mobiilsusakna, st välisõppe soovituse lahendanud erinevalt. Kuidas sinu õppekavasse on välisõpingud planeeritud, st kas on soovitatud valikmooduli/kohustuslike ainete või vabaainete läbimine välisülikoolis, on kõige parem vaadata ÕIS-st.
Ülevaate õppekavade detailsemast mobiilsusakende kirjeldusest leiab siit.
Riiklikele õppetoetustele ja stipendiumidele saavad kandideerida üliõpilased, kelle väliskõrgkooli õppetulemused on laekunud ja ÕISi sisestatud hiljemalt 27. veebruariks (sügissemestri eest) või hiljemalt 29. septembriks (kevadsemestri eest) ja VÕTA otsuse (sh õppeplaani alusel) kinnitamise kuupäev on varasem kui õppetoetusele kandideerimise semestri alguskuupäev. Jälgige akadeemilist kalendrit, et ei tekiks segadusi TÜ semestrite alguskuupäevadega.
Ülikoolis õppimist puudutavate küsimuste ja dokumentatsiooniga tegelevad erinevad üksused, kiire ülevaate saamiseks tasub vaadata, kuhu pöörduda.
Õigusaktid ja väliskõrgkoolis õppimist puudutavad väljavõtted õigusaktidest:
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.