Uuele üliõpilasele
Tartu Ülikooli 2020/2021. õppeaasta avamine toimub esmaspäeval, 31. augustil kell 9 Tartu Ülikooli peahoone ees. Sellele järgnevad valdkondade ja instituutide avaaktused ning infotunnid, mille kohta leiad infot valdkonna/instituudi/kolledži kodulehelt.
Osale kindlasti õppeaasta avaüritustel, sest seal saad ülikoolis õppimise (õppekava, tunniplaani jm) kohta olulist teavet ning kohtud oma õppejõudude ja kaasüliõpilastega!
ÕPPETÖÖ
Kooliaasta algab 31. augustil, vajaduse korral osaliselt e-õppena. Arvestama peab, et õppetöös osalemiseks tuleb kasutada senisest enam infotehnoloogilisi vahendeid.
Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli leiad sa õppeaasta alguses oma e-postkastist. Kõik esmakursuslased saavad ülikooli e-posti aadressi kujul eesnimi.perenimi [ät] ut.ee, mille kaudu toimub suhtlus ülikooliga. Soovi korral saab selle suunata oma isiklikule e-posti aadressile.
Esmakursuslasena tuleb sul 2020/2021. õppeaasta akadeemilise kalendri kohaselt valida hiljemalt 14. septembriks välja õppeained, mille läbid sügissemestril. Soovitud ainetele saad registreeruda õppeinfosüsteemis (ÕIS) õppeaasta algusest, alates 31. augustist, kui oled saanud arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli.
Enne õppeaasta algust saad oma õppekava ja tunniplaaniga tutvuda ÕISis. Õppeaineid, tunniplaane ja õppekavu saad ÕISis vaadata ka ilma kasutajatunnuse ja paroolita.
Kaitseväeteenistuskohustuste täitmise ajaks tuleb üliõpilastel taotleda akadeemilist puhkust.
Kui oled erivajadusega õppija ja soovid kohandusi õppekeskkonnas ja -tingimustes, siis palun teavita sellest ülikooli juba õppeaasta alguses (erivajadustega üliõpilaste nõustajat, dekanaadis õppekorralduse spetsialisti või oma õppejõudu). Nii saame sulle vajaduse korral õppetöös paremini toeks olla. Liitu erivajadusega üliõpilaste listiga, nii saad kursis olla erinevate ülikoolis pakutavate võimalustega: ut.erivajadused [ät] lists.ut.ee (listiga saab liituda SIIT). Küsimuste ja murede korral pöördu palun nõustamiskeskuse erivajadustega üliõpilaste nõustaja poole.
ÜLIÕPILASPILET
Rahvusvahelise üliõpilaspileti (ISIC) saad taotleda MinuKooli kaardihaldussüsteemist alates õppeaasta algusest.
STIPENDIUMID JA ÕPPETOETUSED
Esmakursuslasena on sul juba septembris võimalik taotleda vajaduspõhist õppetoetust või vajaduspõhist eritoetust. Vaata kindlasti lähemalt ka muude stipendiumide ja õppetoetuste infot.
KUI VAJAD ABI
Õppeosakond teavitab üliõpilasi õppeaasta igal nädalal õppimisega seotud teemadest üliõpilaste infokirjas.
Lisaks on sulle toeks hulk ülikooli töötajaid.
- Valdkondades ja instituutides töötavad õppekorralduse spetsialistid, kes vahendavad üliõpilastele esmast õppeinfot (nt tunniplaanid, eeldusained, varasemate õpingute arvestamine, kõrvaleriala jm).
- Oma valdkonna ja/või instituudi avaaktusel kohtud oma õppekava tuutoritega. Tuutor on spetsiaalse õppeaine läbinud vabatahtlik üliõpilane, kes abistab esmakursuslasi õpingute alustamisel. Tuutorid võtavad vastuvõetud üliõpilastega ühendust juba suvel enne õppeaasta algust.
- Veel on sul võimalus pöörduda õppeosakonna nõustamiskeskuse õppekorraldus- ja karjäärinõustajate ning psühholoogide poole.
- Digiõppe ja -töö juhised üliõpilasele
Esimese semestri tähtsad kuupäevad
Kohtumiseni septembris!