NB! 1.-15. veebruaril 2021 toimub vastuvõtt kuuel õppekaval. Loe lähemalt...
Väliskandidaadid, kes on eelneva hariduse omandanud väljaspool Eestit, palun tutvuge vastuvõtutingimustega ingliskeelses veebis.
Doktoriõpe on kõrghariduse kõrgeima astme õpe, mille eesmärgiks on iseseisvaks teadus-, arendus- või kutsealaseks loometööks vajalike teadmiste ja oskuste omandamine. Doktoriõppe vastuvõtutingimused on reguleeritud Tartu Ülikooli doktoriõppe vastuvõtueeskirjaga. Õppe nominaalkestus on 4 aastat, maht 240 EAP-d. Loe lähemalt doktoriõppest.
Doktoriõppesse on oodatud õppima magistrikraadi või sellele vastava kvalifikatsiooniga isikud, kes soovivad anda oma panuse Eesti teadusesse.
Paremusjärjestus kujuneb õppekavale kehtestatud vastuvõtutingimuste täitmisel saadud punktide põhjal. Vastu võetakse üliõpilaskandidaadid, kelle vastuvõtutingimuste täitmisel saadud punktisumma on vastuvõtuks piisav lähtuvalt õppekohtade arvust. Üliõpilaskandidaat võib kandideerimisel saada maksimaalselt 100 punkti. Minimaalne kandideerimist võimaldav punktisumma on 66,0 punkti.
Täpsed vastuvõtutingimused on kirjas iga õppekava infolehel.
Vastuvõtt toimub neljal vastuvõtuperioodil. Täpsem teave järgmise vastuvõtuperioodi kohta on saadaval iga õppekava infolehel. Kandidaat võib ühel vastuvõtuperioodil esitada avalduse ühele konkursile kandideerimiseks.
15. jaanuar
1. – 15. veebruar
15. aprill
1. september
15.–30. september
1. november
15.–30.november
Hiljemalt õppeaasta neljanda nädala lõpuks sõlmitakse doktorandi, juhendaja(te) ja ülikooli vahel doktoriõppe lepe.
Täiskoormusel õppivad doktorandid saavad doktoranditoetust (660 eurot kuus). Lisaks sellele makstakse 2021/2022 õppeaasta septembris immatrikuleeritud doktorantidele tulemusstipendiumi (400 eurot kuus) kuus kuud. Edasi sõltub tulemusstipendiumi maksmine positiivsest atesteerimisest.
Täiskoormusega õppides on õpingud tasuta. Osakoormusega õppides tuleb maksta semestritasu 50 eurot. Doktorant võib valida osakoormusega õppe ülikooli kandideerides või ta viiakse üle osakoormusega õppesse atesteerimise tulemusena. Õppetasu maksmise aluseks on leping, mis sõlmitakse kolme nädala jooksul pärast immatrikuleerimist või osakoormusesse üleviimist oma teaduskonna dekanaadis.
SAISi (Sisseastumise Infosüsteem, www.sais.ee) abil saad esitada oma sisseastumisavalduse elektroonselt interneti teel. SAISis avalduse esitamiseks on vaja ID-kaarti ning PIN1-koodi või Mobiil-ID-d ja selle PIN1-koodi. Andmed alates 2004. aastast Eestis lõpetatud kõrgkooli kohta lisatakse avaldusele riiklikest registritest. SAISis saab avaldusele lisada CV ja doktoritöö kavandi, kui need on kandideerimisel nõutud. Loe lähemalt avalduse esitamisest SAISis.
Palume avalduse SAISis esitada ka juhul, kui avaldusele ei lisandu haridusandmeid või kui magistrikraad on käesoleval aastal alles omandamisel. Allpool on nimekiri dokumentidest, mida ülikool võib kandidaatidelt lisaks nõuda. Kõik nõutud dokumendid tuleb ülikoolile esitada avalduste vastuvõtu perioodil.
Kui SAISi avaldusel lõpetatud hariduse andmed ei kajastu, tuleb lõpudiplom ja akadeemiline õiend esitada:
TÜ magistrantide lõpetamist kontrollitakse ÕISist, teiste kõrgkoolide lõpetajad peavad avalduste esitamise perioodil esitama diplomi ja akadeemilise õiendi.
Välisriigis magistrikraadi omandanutel tuleb esitada Eesti ENIC/NARIC Keskuse hinnang kvalifikatsiooni vastavuse kohta juurdepääsuks õpingutele doktoriõppes. Enne ENIC/NARIC Keskusesse pöördumist soovitame diplomi ja akadeemilise õiendi skaneeringud saata ülikooli e-posti aadressile sisseastumine [ät] ut.ee. Ülikool võib otsuse kvalifikatsiooni vastavuse kohta teha ka ilma ENIC/NARIC Keskuse hinnanguta.
Doktoriõppe peaspetsialist: Reet Marits tel 737 5624reet.marits [ät] ut.ee
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.