Teadus- ja innovatsioonipoliitika seireprogramm
Programmi eesmärgiks on viia läbi teadusuuringuid, mis hindavad seniseid teadus- ja arendustegevuse toetusmeetmeid ning kajastavad perspektiivis riigile oluliseks kujunevaid, tulevikku vaatavaid teemasid.Uuringute põhjal antakse poliitikasoovitusi Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegia 2007-2013 elluviimiseks ning TA&I strateegia 2014-2020 väljatöötamiseks ja vastavate meetmete arendamiseks.
Programmi sihtgrupiks on teadus- ja innovatsioonipoliitika kujundajad, teaduskorralduse spetsialistid, õppejõud ja teadlased, ettevõtjad ning doktori- ja magistriõppe üliõpilased.
TA&I strateegia elluviimise hindamiseks ning järgmise perioodi arengueesmärkide kavandamiseks vajalike uurimisteemade rohkust arvestades rühmitab programm uurimisteemad üksteist täiendavateks seirevaldkondadeks:
- Intellektuaalomand teadus- ja arendustegevuses
- Eesti teaduse rahastamissüsteem
- Teadus- ja arendusasutuste juhtimis- ja majandamismudelid
- Ettevõtete ja kõrgkoolide koostöö juhtimine
- Teadus- ja innovatsioonipoliitika kompleksanalüüs
- Teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni rahvusvahelistumine
- Teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegia 2014 – 2020 kujundamine
Programmi raames valminud uuringud ja analüüsid tehakse avalikkusele vabalt kättesaadavaks ning tagatakse tulemuste levitamine ja avalik diskussioon. Teavituse ja kaasamise tegevuste eesmärk on arendada avalikku teaduspoliitilist diskussiooni, tõsta erinevate osapoolte kaasatust ja osalust, korraldades programmi raames seminare, konverentse ja avalikke arutelusid, et tekiks reaalne teaduspoliitika foorum.
Programmi kogumaksumus on 1 272 412 eurot, millest 85% finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest, 10% rahastatakse riiklikust struktuuritoetusest ning 5% elluviija ja partneri poolse omafinantseeringuna.